FirstClass LT

FirstClass serveris Lietuvos adminams ir besidomintiems

FirstClass LT įdiegta nauja 8.0 beta versija. Atsiprašome, jei kas nors veikia nevisai taip, kaip numatyta :)  
AtgalPrisijungtiRegistruotisProgramosKontaktaiĮ pradžią
Nauda
Intranet funkcijos
Saugumas
Plačiau
  
 
Saugumas
Saugumą galima nagrinėti trimis aspektais:


FirstClass sistemoje numatyti visi trys.

Turinio saugumas

FirstClass visus duomenis laiko saugioje bendroje saugykloje. Šiuos duomenis vado serveris su pilna istorija ir auditu. Tai reiškia, kad vartotojai ir administratorius tiksliai žino kas ir kada sukūrė, išsiuntė ar pasinaudojo duomenimis. Kiekvienas pranešimas ar failas yra įvelkamas, failai niekad nesaugomi atvirai serverio diskuose (tai neleidžia ne tik tiesiogiai pasiekti duomenis, bet ir nėra galimybės virusams veikti serveryje). Gali būti kuriama veidrodinė duomenų saugykla, kas leidžia atstatyti serverį minučių bėgyje atsiradus techniniams gedimams.

Tinklo saugumas

Ryšys tarp FirstClass serverio ir kliento programų vykdomas saugiu protokolu (FCP). Be to visi duomenys ryšio metu yra papildomai koduojami. FirstClass naudojamas ir papildomas slaptažodžio kodavimas. WWW sąsajoje galima naudoti SSL kodavimą.

Saugumas nuo atakų

FirstClass yra ypač atsparus tinklo atakoms dėl dviejų priežasčių. Pirma, visi duomenys (failai, laiškai, dokumentai, priekabos) serveryje yra turi specialų "apvalkalą", kas užtikrina, kad virusai pro serverį praeina nepadarydami žalos. Antra, kadangi FirstClass kliento programa nenaudoja lokaliai užsaugotų duomenų, bet kokie virusai kliento kompiuteryje negali pasiekti vartotojo duomenų (pvz. laiškų, adresų knygučių). Tuo pačiu virusai negali savęs platinti.